Takip Et

Güncel

14 yaşındaki çocuğa, ikisi uzman çavuş 3 kişi cinsel istismarda bulundu!

Uludere’nin Uzungeçit beldesinde dolmuş şoförü A.Y. ile koruculuktan uzman çavuşluğa geçen H.Y. ve E.Y.’nin 2 yıl önce 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları ortaya çıktı

Uludere’nin Uzungeçit beldesinde dolmuş şoförü A.Y. ile koruculuktan uzman çavuşluğa geçen H.Y. ve E.Y.’nin 2 yıl önce 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundukları ortaya çıktı. Saldırgan A.Y.’nin çektiği görüntüleri sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasıyla istismar açığa çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre,Şırnak’ın Uludere ilçesinin Uzungeçit beldesinde 2 yıl önce korucubaşının uzman çavuş olan oğlu ile bir başka uzman çavuş ve şoförün 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. Korucubaşı AKP Belde Başkanı E.Y’nin koruculuktan uzman çavuşluğa geçen oğlu H.Y, aynı beldede oturan ve koruculuktan uzman çavuşluğa geçen E.Y. ile dolmuş şoförü A.Y.’nin 2016 yılında cinsel istismarda bulundukları Y.Y.’nin görüntülerini sosyal medyada paylaşmalarıyla istismar açığa çıktı.

Görüntüleri yayınladıktan sonra beldeden kaçtılar

A.Y., H.Y. ve E.Y.’nin, Y.Y.’ye ilaç vererek bayılttığı ve daha sonra görüntülerini çektikleri öğrenildi. Saldırganların görüntüler ile çocuğu tehdit ettiği ve bu şekilde cinsel saldırıyı sistematik hale getirmek istedikleri belirtildi. Y.Y.’nin tehditlere rağmen saldırganlara karşı durması üzerine, daha önce çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüleri paylaşan A.Y., ardından beldeyi terk ederek kaçtı. Uzman çavuş E.Y. de kayıplara karıştı. E.Y.’nin, başka bir köyde bulunan birinin evine yerleştirilerek korunduğu öğrenildi.

Aile saldırganların yargılanması için kararlı

Olayın açığa çıkması üzerine A.Y.’nin ailesinin, Y.Y.’nin ailesiyle görüştüğü ve kız çocuğunun istismarda bulunan A.Y. ile evlendirilmesini istediği belirtildi. Ancak kız çocuğunun annesi, buna karşı çıkarak saldırganların yargılanmasını istedi. Anne, başına bir şey getirilmemesi için kızını belde dışında bulunan akrabasının evinde koruma altına aldı.

Beldede sözü geçtiği iddia edilen birkaç kişinin çocuğa istismarda bulunanların yargılanmaları yerine, aileleriyle birlikte belde ve Şırnak’ı terk etmeleri yönünde karar almak için arayışa girdiği; ancak istismara maruz bırakılan çocuğun ailesinin bu teklifi reddederek, saldırganların yargılanmaları konusunda kararlı olduğu belirtildi.

Savcı çocuğun ifadesine başvurdu

Uludere Cumhuriyet Başsavcılığı da olay hakkında soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Y.Y.’nin ifadesine başvuruldu. Ancak istismarda bulunanların ifadesinin henüz alınmadığı öğrenildi.

 15 çocuğa daha istismar iddiası

Uzungeçit-Uludere arasında servis şoförü olan istismarcı A.Y., H.Y ve E.Y.’nin, 2 yıldır 15 çocuğa daha benzer şekilde cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler