Takip Et

Kadın

17. Feminist Gece Yürüyüşü’ne polis saldırısı

17. Feminist Gece Yürüyüşü için İstiklal Caddesi’nde bir araya gelen kadınlara polis saldırdı. İstiklal Caddesi’de polisin ablukasına karşı toplanan kadınlara polis saldırısı sonrasında ara sokaklarda direnen kadınlara saldırı devam ediyorolisin tüm engellemelerine rağmen İstiklal Caddesi’nde buluştu. Gece yürüyüşü için toplanan binlerce kadına polis biber gazı ile saldırdı

17. Feminist Gece Yürüyüşü için saat 19.30’da İstiklal Caddesi’nin Taksim girişindeki Fransız Kültür Merkezi önünde toplanan kadınlara polis saldırdı.

Eylem öncesi İstiklal Caddesi’ne giren bütün sokakların polis tarafından ablukaya alınmasına karşın bir araya gelen kadınlar polis barikatlarını protesto etti.

Kadınlar yürüyüşe başlayabilmek için polis barikatlarının kaldırılmasını talep etti.  Uzun süren bekleyişin ardından gece yürüyüşü için toplanan binlerce kadına polis biber gazı ile saldırdı. Polisin saldırısı sonrası ara sokaklarda yürüyüşler devam ediyor.

Polis, kadınlara tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu. İstiklal Caddesi’nde Gece Yürüyüşü’nü engelleyen polis ara sokaklarda kadınlara müdahale etti. Kadınlar, biber gazı ve plastik mermiye tepki gösterdi. Kadınlar, müdahale sonrası Mis Sokak’ta toplandı.

Mis Sokakta toplanan kadınlara saldırı devam ediyor.

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler