Takip Et

Emek

3.Havalimanında jandarmanın saldırısı sonucu gözaltına alınan işçilerin sayısının 543 olduğu belirtildi

İstanbul’da bulunan 3.Havalimanı inşaat işçilerinin direnişine jandarmanın baskınları sonucu gözaltına alınan işçilerin sayısının 543 olduğu öğrenildi. Havlimanında direniş sürerken bugün bir iş kazası daha meydana geldi. Vincin devrilmesi sonucu

İstanbul’da 3. Havalimanı inşaatı işçileri dün başlattıkları eylem bugün de devam ediyor. Jandarma tarafından bastırılmaya çalışılan direnişte jandarma işçilere gazla müdahale etti. Edinilen bilgiye göre gece saatlerinde yüzlerce işçi gözaltına alındı. İşe giden işçiler ise arkadaşlarının serbest bırakılmaması hâlinde direnişi sertleştireceklerini aktardı. Kamp alanına ise giriş çıkışlar ancak kimlik kontrolü ile yapılabiliyor.

543 işçi gözaltına alındı

Kötü çalışma koşullarını protesto etmek amacıyla dün eylem yapan 3. Havalimanı işçileri, gece yarısı yatakhanelerin kapısı kırılarak gözaltına alındı. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, gözaltına alınan işçilerin sayısının 543 olduğu bilgisine ulaşıldı. Gözaltına alınan bu işçilerden 380’inin Arnavutköy Jandarma Karakolu’nda, 73’ünün Maslak’ta bulunan İl Jandarma Komutanlığı’nda, 90’ının ise Eyüp İlçe Jandarma Komutanlığı’nda tutulduğu öğrenildi.

3. Havalimanı’nda bir ‘iş kazası’ daha: 2 işçi yaralandı

İş bırakma eyleminin devam ettiği 3. Havalimanında bir iş kazası daha yaşandı. İnşaat-İş’in aktardığına göre, bugün devrilen vincin içindeki 2 işçi yaralandı. İşçilerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

 

 

 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler