Takip Et

Güncel

AKP’den yerel seçimlere ilişkin ittifak açıklaması

AKP’nin  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP’nin  yerel seçim stratejisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Özhaseki, “MHP ile yerel seçimde ittifak yapılacak mı?” sorusuna şu yanıtı verdi. ”Cumhur İttifakının yerel seçimde de devam etmesi kadar normal bir şey olamaz” ifadesine yer verdi

CNN Türk canlı yayınında konuşan AKP’nin yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Adaylarımızda bir birinci derecede ahlaklı erdemli ve tevazu sahibi olmasını arayacağız. Tevazu sahibi değilse böyle bir adamın belediye başkanlığında işi yok” dedi.

“Biraz da para yönetimini insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekan yönetimini bilmeli. İşin ehli olmalı çalışkan biri olmalı. Liyakatli olmalı. Strateji anketlerle belirlenebilir” ifadesini kullanan Özhaseki, “Yerel seçimde MHP ile ittifak yapılacak mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP’nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler.”

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler