Takip Et

İçerden

Arin bebeğin ilaçları artık veriliyor!

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan 13 aylık Arin bebeğe ilaçları verilmeye başlandı

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde annesi Esma Yılmaz ile birlikte kalan 13 aylık Arin bebeğe ilaçları verilmeye başlandı.

19 Temmuz’da cezaevine kızını ve eşini görmeye giden Mihdi Yılmaz, kızı Arin’e ilaçlarının verildiğini ve doktora götürüldüğünü söyledi.

Mezopotamya Ajansın’da yer alan habere göre, Arin bebeğin tahlillerinin yapıldığını ve 5 Ağustos’ta sonuçlarının çıkacağı bilgisini paylaşan baba Yılmaz, çıkan sonuçların ardından yeni bir tedavi uygulanacağını belirtti.

İlaçların verilmesinin ardından Arin’de biraz iyileşme olduğunu gözlemlediğini belirten baba Yılmaz, şöyle devam etti:

“Biraz rahatlamış durumda ama gittikçe astımı ilerlediği için daha fazla tıkanmalar yaşıyor. Arin yürümeye başladığı için eşim geceleri uyuyamadığını ve Arin’in başında beklediğini söyledi. Arin hareketlenmesi içeride hava koşuları ve sıcaklığın etkisiyle daha fazla nefes tıkanmaları yaşıyor. Hareketlendiği için daha çok tıkanmaya başladı. Kızım hareketlendiği için artık dışarıdan en ufak bir ses gelse kapıya koşar olmuş.”

‘Eski bir astım cihazıyla ilaçları veriliyor’

Astım hastası olan Arin’in eski bir astım cihazıyla ilaçlarının verildiğini de belirten baba Yılmaz, “Yenisini vereceklerini söylediler ancak hala verilmemiş” dedi.

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler