Takip Et

İçerden

Arin bebeğin ilaçları kesilmek zorunda kaldı!

Urfa 2 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde annesiyle tutulan astım hastası Arin bebeğe verilen ilaçların kemik erimesine yol açtığı için artık verilmediğini belirten baba Mihdi Yılmaz, Arin’in kilo kaybının devam ettiğini söyledi

Urfa 2 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde annesiyle tutulan astım hastası Arin bebeğe verilen ilaçların kemik erimesine yol açtığı için artık verilmediğini belirten baba Mihdi Yılmaz, Arin’in kilo kaybının devam ettiğini söyledi.

JinNews’un haberine göre; annesi Esma Yılmaz ile birlikte Urfa 2 Nolu T Tipi Hapishanesi’nde tutulan 13 aylık astım hastası Arin bebeğin sağlık durumu gün geçtikçe kötüleşiyor. En son 31 Ağustos’ta eşi ve kızının haftalık olağan görüşüne giden Mihdi Yılmaz, Arin’in durumunun her geçen gün biraz daha kötüye gittiğini vurguladı.

‘Verilen ilaçlar kemik erimesine yol açıyor’

Hapishane idaresi tarafın kesilen ancak kamuoyunun tepkisi üzerine tekrar Arin’e verilmeye başlanan ilaçların kemik erimesine yol açtığını belirten baba Mihdi, “Arin’nin ilaçları verilmeye başlandı. Ama yaşı büyüdükçe ilaçları değişmeye başlıyor. En son doktora götürdüklerinde Arin’le ilgilenen doktor verilen ilaçların bir daha kullanılmaması gerektiğini kemik erimesine yol açtığını söyledi. Arin’de reflü hastalığı da başlamış durumda” diye konuştu.

Mihdi, doktorun “bu ilaçları verirseniz kemik erimesi başlayacak” demesi üzerine eşi Esma’nın ilaçları artık vermediğini aktardı. Arin’in solunum cihazının eskidiğini ve artık işe yaramadığını ifade eden Mihdi, Arin’in solunum yetmezliği probleminin devam ettiğini söyledi.

‘Temiz su verilmiyor’

Hapishane koşularına da değinen Mihdi, Arin’in cezaevinde sağlıksız bir ortamda tutulduğunu dile getirerek, “Görüşe gittiğimiz zamanlarda tuvalet kokusundan insan duramıyor. Temiz su verilmiyor. Gardiyanlar dahi kokudan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Biz o kokudan bir dakika duramazken, tutsaklar nasıl yapsın? Bu koku ve temiz suyun olmayışı hastalıklara neden oluyor” dedi.

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler