Takip Et

İçerden

Beşikdüzü Hapishanesi’nde bulunan tutsaklar süresiz açlık grevine başladı

Tekirdağ T Tipi Kapalı Hapishanesi’nden 12 siyasi tutsak Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi’ne sürgün edildi. Sürgün edilen 12 tutsağın 50 kişilik bir grup tarafından işkenceye maruz bırakıldığı kaydedilirken, 4 tutsağın ise ‘irademizi asla kıramazlar’ diyerek süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladığı öğrenildi.

Tekirdağ T Tipi Kapalı Hapishanesi’nden 12 siyasi tutsak Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi’ne geçtiğimiz günlerde sürgün edildi. Tutsaklar aileleri aracılığıyla ajansımıza ulaşarak, sürgün edildikleri Trabzon Beşikdüzü T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde 50 kişilik özel bir ekip tarafından karşılandıklarını ve ekibin kendilerine işkence yaptığını, birçok tutsağın vücudunda ve yüzünde morlukların oluştuğunu, bir tutsağın görme sorunu yaşadığını aktardı.

Özgür Gelecek’te yer alan habere göre, Tutsaklar ilk olarak koğuşa konduklarını fakat ayakta sayım dayatmasını kabul etmedikleri için darp edilerek tekli hücrelere alındıklarını belirtti. Hücrelere alınan tutsaklardan Mazlum Özağar, Cemal Narcı, Özgür Gürbüz, Adem Öztürk süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladıkları öğrenildi.

4 tutsak açlık grevinde

Tutsaklar, sindirme ve iradesizleştirmeye dönük uygulamaları asla kabul etmeyeceklerini belirterek, “Bizler yaşamı uğrunda ölecek kadar sevenlerin yoldaşlarıyız ve tüm baskı politikalarına karşı direniş içinde olacağız asla pes etmeyeceğiz” mesajı gönderdi. Yaşanan baskılara ve işkenceye karşı 4 tutsağın bugünden itibaren süresiz dönüşümsüz açlık grevine başladığını ifade eden tutsaklar, acilen cezaevinde yaşananları incelemek üzere bir heyetin hapishaneye gitmesi ve kamuoyunun hapishanelerde yaşananlara karşı duyarlı olması çağrısı yaptı

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler