Takip Et

Emek

Çorlu Belediyesi işçileri grev kararı aldı

Belediye- İş sendikası, Çorlu Belediyesiyle yapılan TİS görüşmelerinin sonuçlanmaması üzerine grev kararı aldı

Belediye-İş sendikası, Çorlu Belediyesi ile sürdürdüğü TİS görüşmelerinde sonuç alınamamasının ardından belediyeye grev kararı asıldı. Grev kararı, sabah erken saatlerde belediye binası önüne gelen Belediye-İş Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, TİS Genel Sekreteri Güney Demirbaş, İstanbul 1 ve 2 No’lu şubelerin başkanları, Trakya Şube Başkanı İbrahim Özçelik ve sendika üyesi işçiler ile birlikte binanın girişine asıldı.

‘Onlar seçim telaşında ama emekçiler de geçim derdinde’

Evrensel’in haberine göre, belediye binası önünde bir açıklama yapan Belediye-İş Genel Başkan Yardımcısı Bayram Özkan, şu ifadeleri kullandı:

“İdari maddelerin tamamı geçti, sadece ücret konusu olan iki madde üzerinde anlaşamadık. Biz yüzde 24 istiyoruz. Akşam kaldığımız otele gelen Belediye Başkanı Sarıkurt, seçim sürecinde olduğunu belirterek TİS ile ilgili bir çalışma yürütemediğini bildirdi. Onlar seçim telaşında olabilirler ama emekçiler de geçim derdinde. Umarım bir hafta içinde anlaşırız. Bu grev kararımız, seçim süreciyle alakalı siyasi bir içeriğe büründürülmesin. Emekçilerin talepleri, siyasi partilerin propaganda malzemesi olarak kullanılmamalı.”

TİS görüşmelerinde ilerleme olmamış

2018 yılının kasım ayından bu yana süren TİS görüşmelerinde, 31 Mart yerel seçimlerinde de başkan adayı olan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un hiçbir çözüm önerisi getirmemesi sebebiyle ilerleme olmamıştı.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler