Takip Et

Güncel

Cumartesi Anneleri’nin 702’nci haftasında yine polis kuşatması

Cumartesi Annelerinin 702’inci haftasında yapmak istedikleri oturma eylemi yine polis kuşatması altında engellendi. Taksim ve çevresini ablukaya alan polis Cumartesi Annelerinin önünü İstiklal girişinde keserek engelledi

Cumartesi Anneleri’nin, Galatasaray Meydanı’ndaki 702. buluşması öncesi polis bu haftada İstiklal Caddesi’ni ablukaya aldı. Galatasaray Meydanı’na ve İstiklal Caddesi’ne çıkan tüm yollar bariyerler ile kapatılırken, çok sayıda TOMA İstikla ve ara sokakların girişlerine konuşlandırıldı.

Cumartesi Anneleri 702’inci hafta için İHD İstanbul Şubesi önünde toplandıktan sonra İstiklale doğru yürüyüşe geçti. Yapılan yürüyüşe birçok HDP milletvekilinin yanı sıra Aavukatlar ve DKÖ’ler de katılım ağladı. İstiklal ceddesi girişinde kitlenin önü polis tarafından kesilerek engellendi. Dağılma yönünde anos yapan polis, dağılılmaması halinde müdahale edileceğini belirtti. Bunun üzerine kitle oturma eylemi yaptı.

Burada gözaltında kaybedilen Kenan Bilgin’in akıbetinin sorulduğu basın açıklaması okundu. Basın açıklamasının okunmasının ardıdnan kitle tekrardan İHD İstanbul Şubesine geçti.

Taksim ve çevresinde polis kuşatması hala devam etmektedir.

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler