Takip Et

Kent-Ekoloji

DEDEF’ten Munzur Festivali program tanıtımı ve katılım çağrısı

Bu yıl 26-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında 18. Yapılacak olan Munzur Kültür ve Doğa Festivalinin programına dair DEDEF tarafından bir basın toplantısı düzenlenerek bilgilendirme ve katılım çağrısı yapıldı

Bu yıl 26-29 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacak olan 18. Munzur Kültür ve Doğa Festivali çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 18. Munzur festivaline ilişkin DEDEF tarafından bugün saat 13.00’de Taksim-Hill Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi.

DEDEF yönetim kurulu üyelerinin yanısıra, birçok Demokratik Kitle Örgütü temsilcisi ve Festival programında yer alan sanatçı ve aydınlarında katıldığı basın toplantısında Festival programına dair bilgilendirme yapıldı. DEDEF adına açıklamada bulunana Hasan Şen ve Ali Rıza Bilir yaptıkları bilgilendirmede tüm girişimlere rağmen Valilikten hala resmi olarak izin çıkmadığını ve görüşmelerin devam ettiğinin altını çizdi. Devamında ise her koşulda festivalin güçlü bir şekilde yapılacağını ve başta İstanbul ve Avrupa olmak üzere tüm Dersimlileri güçlü bir şekilde Dersime akmaya, tarihine ve doğasına sahip çıkmaya çağırıyoruz denildi.

Yapılan toplantıda programa dairde bilgiler verildi. Festival programının Dersim merkez, Ovacık, Pertek ve Geyiksuyu’nda yapılacğaını belirten DEDEF yöneticileri  Festival programında bir çok yerel dersimli sanatçının yanısıra Ferhat Tunç, Grup Munzur, Grup Alamor’un yanısıra Erdoğan Aydın ve Turabi saltık gibi bir çok yazarında yer aldığını belirttiler. Ayrıca Festival programı dahilinde merkez ve İlçelerde bir çok panel ve şiir dinletisi gerçekleştirilecek. Festivalin son günü  olan 29 Temmuz günü ise Ekoloji yürüyüşü yapılarak  sona erecek.

Basın toplantısında festival katılmak için 25 Temmuz 2018 tarihinde başta İstanbul olmak üzere ülkenin bir çok yerinde otobüslerle Dersim’e hareket edileceği belirtildi.

Günün Haberleri

Kent-Ekoloji konulu diğer haberler