Takip Et

İçerden

Denetimli serbestlik, “taraflı koğuş” ve “örgütten ayrılmama” gerekçesiyle reddedildi

Urfa Hapishanesi’nde 14 aylık astım hastası kızı Arin ile birlikte kalan Esma Yılmaz’ın denetimli serbestlik başvurusunun “taraflı koğuşta olması” ve “örgütten ayrılmadığı” gerekçeleriyle reddedildi

Urfa Hapishanesi’nde 14 aylık astım hastası kızı Arin ile birlikte kalan Esma Yılmaz’ın denetimli serbestlik başvurusunun “taraflı koğuşta olması” ve “örgütten ayrılmadığı” gerekçeleriyle reddedildi.

Urfa T 2 Nolu Kapalı Hapishanesi’nde 14 aylık astım hastası kızı Arin ile birlikte kalan Esma Yılmaz’ın denetimli serbestlikten faydalanmak için başvurduğu Mardin İnfaz Hakimliği, 25 Temmuz 2018 tarihli başvuruyu reddetmişti. Yılmaz’ın denetimli serbestlik ve ev hapsi talebinin reddedilmesinin gerekçeli kararı açıklandı.

“Örgüt suçlusu olduğundan”

Gerekçeli kararda, Yılmaz’ın 30 Kasım 2017’de taraflı koğuşa geçtiğine dair dilekçe verdiği belirtilerek, “Terörle Mücadele Kanunu’nun 17’nci maddesinde bu kanun kapsamına giren suçlardan mahkum olanlar hakkında 5275 maddenin 107/2 ve 108 madde hükümleri uygulanacağı belirtilerek propaganda suçundan mahkum olanların koşullu salıverilme bakımından örgüt suçlusu olarak değerlendirileceği anlaşılmaktadır” denildi.

 ‘Mensup olduğu örgütten ayrilmadiği ‘

Kararın son kısmında ise şu ifadeler yer aldı: “Hükümlünün infaz dosyası incelendiğinde, hükümlünün taraflı konumda oluyor olması ve mensup olduğu örgütten ayrılmadığı görüşü de nazara alınarak, hükümlünün denetimli serbestliğe ayrılma şartlarını taşımadığı anlaşıldığında talebinin reddine karar verildi.”

 

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler