Takip Et

Güncel

Devrimci Parti’den açıklama: “Saldırınız karşısında diz çökmeyeceğiz”

Devrimci Parti, bugün İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirerek baskılara boyun eğmeyeceklerini vurguladılar

Dün Kadıköy’de bulunan Devrimci Parti İl Binası polislerce basılmış, içeride ‘arama’ iddiasıyla birçok evrak, fotoğraf tahrip edilmiş ve 1 partili gözaltına alınmıştı. Konuya ilişkin Devrimci Parti tarafından bugün İnsan Hakları Derneği(İHD) İstanbul Şubesi’nde bir basın açıklaması gerçekleştirerek baskılara boyun eğmeyeceğinin altını çizdi. Açıklamaya aralarında Partizan’ın da bulunduğu birçok kurum ve HDP milletvekilleri Züleyha Gülüm ve Ali Kenanoğlu da katılarak desteklerini belirttiler.

Diz çökmeyeceğiz

Konu hakkında Devrimci Parti adına basın açıklamasını Roni Gören okudu. Gören devrimcilere ve sosyalistlere süren baskının artarak devam ettiğini belirterek dün yapılan baskınla ilgili “Dün Kadıköy’de bulunan il binamıza özel harekat polislerince baskın yapıldı. Çok sayıda kar maskeli ve çevik kuvvet polisleri binamıza girerek eşyalarımızı yağmaladı, ortalığı dağıttı, bilgisayarlara ve bazı evraklara el koydu. Duvarlarda asılı değerlerimizin resimlerini topladılar. Yarım saat kadar süren yağmalama sonrası bir yoldaşımızı gözaltına alarak binayı terk ettiler” dedi. Geçtiğimiz günlerde de Genel Başkan Adnan Akın ve parti üyelerine yönelik operasyonları da hatırlatan Gören son günlerde partilerine yönelik baskı saldırıların artırıldığını belirtti. Gören “Ne kadar saçma ve şaşırtıcı gelirse gelsin tüm bu baskının ve saldırıların bir sebebi var. Devrimci Partilileri her türlü yöntemlerle yıldırmak, mücadeleden düşürmek için akılları sıra bizlere mesaj veriyorlar” dedi. Buna rağmen partilerinin bu mesajlara karşı diz çökmeyeceğini belirten Gören “Sarayın, egemenlerin özelde Devrimci Parti’ye genelde sosyalistlere, devrimcilere yönelik saldırıları sonuçsuz saldırılardır. Baskınlar, baskılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz sınıf mücadelemizi durduramaz. Devrimci Parti hiçbir saldırınız karşısında diz çökmedi, diz çökmeyecek” açıklamasında bulundu.

Gören’den sonra Devrimci Parti Genel Başkanı Adnan Akın bir konuşma yaparak iktidarın krizin önünü alamadığını ve oluşacak dinamiklere gözdağı vermek için devrimcilere diz çöktürülmeye çalışıldığını belirtti. Akın “ Artık sokakta muhalefet olabilecek, bu cesareti gösterip önünü açabilecek kim varsa saldırılar hepimize yönelecektir. Yönelecek bu saldırılara karşı parti olarak tüm yoldaşlarımızla beraber durmalıyız” diyerek birleşik mücadelenin önemine dikkat çekti.

Akın’dan sonra parti avukatı Sinan Varlık dün yapılan baskınla ilgili kısa bilgi vererek 1 kişinin gözaltına alındığı belirtti. Gözaltına alınan müvekkiliyle ilgili görüşemediğini belirten Varlık sürecin burjuva hukuk siyasetiyle bile açıklanamayacağını belirtti.

HDP milletvekilleri Züleyha Gülüm ve Ali Kenanoğlu da birer konuşma yaparak Devrimci Parti’nin yanında olacağının altını çizdi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler