Takip Et

Güncel

DKP-BÖG komutanı Ulaş Adalı ölümünün birinci yılında anıldı

DKP kurucu üyesi ve BÖG komutanı Ulaş Adalı ölümünün birinci yılında Rojava’da bulunan BÖG karargahında askeri törenle anıldı

Devrimci Komünarlar Partisi(DKP) kurucu üyesi ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) komutanı Ulaş Adalı için Rojava DKP-BÖG karargâhında askeri tören düzenlendi. Düzenlenen törene  MLKP, MKP, TKEP/L, TKP/ML-TİKKO, THKP-C/MLSPB, YPG,  IRPGF, Tıl Temir Askeri Meclisi ve Aşuri Meclisi katılım sağladı.

 “Şimdi Ulaş olma zamanıdır”

Askeri törende DKP-BÖG adına konuşmayı gerçekleştiren Aynur Ada “Dünyada hiçbir mekâna ve zamana sığmayan, fakat olduğu her yeri ve zamanı güzelleştiren, sessiz, mütevazı insanlar vardır. Bu insanlar herkeste bir iz bırakır. Herkese bir varmış, bir yokmuş dedirtir. Yerleri kolay doldurulmaz, yoklukları içimize bir ok gibi saplanır” dedi ve Ulaş Adalı’nın da böyle biri olduğunu vurguladı. Aynur Ada devamında “En başından beri kavganın içinde vardı. Üniversitelerden sokaklara, Kobane’ye, Cizire’ye, dağa kadar sanki hep oradaymış ve orada kalacakmış gibi dururdu. Yerine hep çok yakışırdı” diyen Ada, “Biz işte bundan tam bir sene önce böyle bir yoldaşımızı ölümsüzlüğe uğurladık. Şimdi Ulaş Adalı’yı anmak demek, nerede bir Kobane varsa orada olmak demektir. Ulaş Adalı’yı anmak demek nerede bir birleşik devrim mücadelesi varsa onun öncülüğünü almak demektir ve şimdi Ulaş olma zamanıdır’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Yapılan askeri törende, anmaya katılan Devrimci ve komünist örgütlerde yaptıkları konuşmalarda, Halkların Birleşik Devrim mücadelesi açısından Ulaş Adalaı’nın yarattığı birlik ruhuna, devrimci kararlılık ve duruşuna vurgu yaptılar.

Anma töreni alkış ve sloganlarla son buldu.

 

 

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler