Takip Et

Dünya

Georges Abdallah için Paris’te yürüyüş düzenlendi

Cumartesi günü Paris’te Georges Abdallah için özgürlük eylemi düzenlendi

Cumartesi günü organizasyoncular arasında Parti Communiste Maoïste (PCM)’nin de bulunduğu Georges Abdallah için özgürlük eylemi düzenlendi.

Eyleme çeşitli kurumların yanı sıra SYM, Jugendwiderstand, Jeunes Révolutionnaires gibi gençlik örgütleri, Partizan ve PCM (İtalya), Peru Komünist Partisi (Maoist)’de katıldı.

Kitle yürüyüş korteji boyunca İsrail, ABD ve Fransa’nın G. Abdallah’ın üzerindeki haksız tutsaklığın ve Filistin halkına yapılan zulmün teşhirini yaptı.

Yürüyüş République Meydanı’nda yapılan konuşmayla son buldu.

Georges İbrahim Abdallah kimdir?

Georges İbrahim Abdallah, Lübnan doğumlu komünist bir devrimcidir. Suriye Milliyetçi Sosyalist Partisi’ne üye olduktan sonra, 1971’den itibaren, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin saflarında yer alır. Kendisini “anti-emperyalist” ve “komünist” olarak adlandıran Abdallah, 1979’da Lübnan Devrimci Savaş Birliği’ni kurar ve bu birlik Avrupa’da eylemlikler kararı alır

1982’de, Lübnan Devrimci Savaş Birliği Charles R. Ray (Fransa’da amerikan askeri üst düzeyi) ve Yacov Barsimentov (İsrailli diplomat) suikastini üstlenirler. 24 Ekim 1984’de Abdallah tutuklanır ve ilk başta sahte kimlik ve silah taşımadan 4 sene hapis cezasına çarptırılır. Ancak 28 Şubat 1987’de müebbet cezasına çarptırılır.

Fransa hukuk yasalarına göre, 19 Haziran 1999’dan itibaren, Georges İbrahim Abdallah’ın tahliye edilmesi gerekmektedir. İç muhafazakârlar ve dış emperyalist güçler, özellikle Amerika ve İsrail, Abdallah’nın serbest bırakılmasına karşı çıkmışlardır. 1999’dan beri, 9 sefer, Georges İbrahim Abdallah’nın serbest bırakılması için adli ve bürokratik işlemler başlatılmıştır ve hepsi reddedilmiştir.

Hapiste, “devrimciler, komünistler, anarşistler, anti-emperyalistler ve anti-faşistler” platformuna katılıp, Filistin’de ve Türkiye’de ki açlık grevlerine ve ölüm oruçlarına destek sunmuştur ve katılmıştır.

Georges İbrahim Abdallah her duruşmasında ve ses kayıtlarında, anti-emperyalist ve komünist olduğunu hiç taviz vermeden savunur.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler