Takip Et

İçerden

Hak ihlalleri devam ediyor; Kırıkkale Hapishanesi çeşitli dergi ve gazeteleri yasakladı!

Devrimci tutsaklara  yönelik hak ihlalleri ile sıklıkla gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetimi, dergi ve gazetelerin bulunduğu süreli yayınların hapishaneye girişini yasakladı

Devrimci tutsaklara  yönelik hak ihlalleri ile sıklıkla gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetimi, dergi ve gazetelerin bulunduğu süreli yayınların hapishaneye girişini yasakladı.

Uygulanmaya başlanan kitap yasağı ile tutuklu ve hükümlülere sadece “özel günler”de kitap gönderilmesine izin vererek yeni bir hak ihlali gerçekleştiren Kırıkkale F Tipi Hapishanesi yönetimi, yeniden uygulamaya başladığı süreli yayın yasağı ile de tutuklu ve hükümlülerin haklarını ihlal eden bir uygulama daha başlattı. Buna göre yönetimin; günlük gazetelere izin verirken, süreli yayınlara izin vermediği öğrenildi.

Hak ihlalleri ile gündeme gelmişti

Havalandırmalara tel gerilmesiyle gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde bulunan mahpuslar tarafından hazırlanan bir raporda; hapishane berberinde makasın yasaklandığı, tek tip tıraşın dayatıldığı, mahpusların hastanelerde kelepçeli muayene yapılmasına zorlandığı belirtilmişti. Sık sık hak ihlalleri yaşanan Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde “özel günler” haricinde mahpuslara kitap gönderimi yasaklanmış, metal çatal-kaşıklar ve televizyon sehpaları toplatılmıştı. Kırıkkale F Tipi Hapishanesi, mahpuslara işkence ile de gündeme gelmişti.

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler