Takip Et

Güncel

Hapis cezasına ilişkin Demirtaş’tan açıklama: Faşizme karşı dik durmaya devam edeceğiz

Bugün ”Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davadan ceza alan Selahattin Demirtaş karar ilişkin yaptığı açıklamada ” Faşizme karşı direnmeye, büyük bir moral ve coşkuyla dik durmaya devam edeceğiz” dedi

Bugün görülen duruşmada hakkında verilen hapis cezasına ilişkin twitter’den açıklama yapan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ” Biz faşizme karşı direnmeye, büyük bir moral ve coşkuyla dik durmaya devam edeceğiz” dedi.

HDP’nin önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve eski milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in “örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla yargılandıkları davada Demirtaş’a 4 yıl 8 ay, Önder’e ise 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Karara tepki gösteren Demirtaş, twitter hesabından açıklama yaptı. Demirtaş açıklamasında, “Siyasetin/hükümetin vesayeti altında itibarı sıfırlanmış yargının hukuk dışı kararları bize tek bir geri adım attıramaz. Faşizme ancak alçaklar hizmet eder. Biz faşizme karşı direnmeye, büyük bir moral ve coşkuyla dik durmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler