Takip Et

Güncel

HDP: Kamil Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz

HDP, dün akşamdan bu yana kendisinden haber alınamayan ve aracı Diyarbakır Pirinçlik köyü yakınlarında terk edilmiş halde bulunan eski PM üyesi Kamil Acar’ın akıbetini sordu

HDP, dün akşamdan bu yana kendisinden haber alınamayan ve aracı Diyarbakır Pirinçlik köyü yakınlarında terk edilmiş halde bulunan eski PM üyesi Kamil Acar’ın akıbetini sordu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Basın Bürosu tarafından yapılan yazılı açıklamada, HDP üyesi ve eski Parti Meclisi (PM) üyesi Kamil Acar’ın dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’ a gelirken görgü tanıklarının beyanına göre polislerce aracından indirildiği ve kendisinden şu ana kadar haber alınamadığı belirtildi.

 “Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz”

Acar’ın akıbetinin sorulduğu açıklamada, şu ifadeler yer aldı: “Kamil Acar isimli üyemiz ve eski parti yöneticimiz dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’a gelirken, görgü tanığının beyanına göre polisler tarafından aracından alınmıştır. Dün geceden beri haber alınamayan Acar’ın alındığı araç, Pirinçli Karakolu’nun 2 kilometre yakınında ve kapıları açık bir şekilde bulunmuştur. Olay yerine çağrılan savcılık ve kolluk güçleri gerekli hassasiyeti göstermemiş, sadece olay yerine gönderilen iki er aracılığıyla tutanak tutulmuştur. Yetkilileri Acar’ın durumunu araştırmaya ve acilen açıklama yapmaya çağırıyor, Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler