Takip Et

Güncel

HDP’li vekillere linç girişimi

 Antalya’da MHP’li milletvekili adayının kışkırtması sonucu HDP’li milletvekili adayları linç tehlikesi ile karşı karşıya kaldı

Antalya’da MHP’li milletvekili adayının kışkırtması sonucu HDP’li milletvekili adayları linç tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Antalya’da seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili adayları Kemal Bülbül, Deniz Yıldırım, Erdal Gilgil ve Meral Geylani, bugün de partililerle birlikte Elmalı ilçesinde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaflarla sohbet edip, destek isteyen HDP’li adaylar ziyaretleri sırasında MHP’li milletvekili adayı Tümer Emeksiz ile karşılaştı.

HDP’li adayların, selam verip, el sıkışmak istedikleri MHP’li Emeksiz, kışkırtıcı söylemlerle karşılık verdi. Bu yaklaşım üzerine yaşanan sözlü tartışma esnasında Emeksiz’in yanında olan kişiler, telefonlarına sarılıp, diğer partililere haber verdi.

Bir süre sonra ellerinde satırlarla bölgeye gelen MHP’li bir grup, hakaret edip, tehditlerde bulundukları HDP’lilere saldırmak istedi. Ancak HDP’li milletvekili sağduyulu yaklaşımları sonucu olay büyümeden son buldu

Kaynak/Mezopotamya Ajansı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler