Takip Et

Güncel

Hrant Dink için İstanbul adliyesinde açıklama yapıldı

Hrant Dink’in katledilmesine ilişkin görülen dava öncesi İstanbul adliyesinde açıklama yapıldı

Hrant Dink’in katledilmesine ilişkin görülen dava öncesi İstanbul adliyesinde açıklama yapıldı. Adliye önünde bir araya gelen Hrant’ın arkadaşları, geçen zamana rağmen davanın asıl sorumlularının yargı önüne çıkartılmadığını ifade ettiler.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in katledilmesine ilişkin İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın 75’inci duruşması öncesi Hrant’ın arkadaşları İstanbul Adliyesi önünde bir araya geldi. “Hrant için adalet için” pankartının açıldığı eylemde Hrant’ın arkadaşlarından Bülent Aydın, açıklama yaptı.

“Asıl sorumlular yargı önüne çıkarılmadı”

Dink’in öldürülmesine ilişkin yargı sürecinin 11 yıldır sürdüğünü dile getiren Aydın, siyasi davaların Türkiye’de cezasızlık politikası ile karşı karşıya olduğunu belirterek, Dink davasında da asıl sorumluların yargı önüne çıkarılmadığını söyledi. Dava kapsamında 24 kişinin tahliye edildiğini hatırlatan Aydın, dava üzerindeki karanlık perdenin dağılması yönünde bir adım atılmadığını ifade etti. Aydın, Dink davasının kamuoyunun takibinde olduğu için davaya devam edildiğini belirtti.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler