Takip Et

Emek

İşi için direnen Güngördü polisler tarafından tehdit edildi

Zeytinburnu Belediyesi’nden ihraç edilen Kenan Güngördü, 214 gündür sürdürdüğü eylemi AKP ilçe binası önünde sürdürme kararı üzerine polisler tarafından tehdit edildiğini belirtti. 

Zeytinburnu Belediyesi’nden ihraç edilen Kenan Güngördü, 214 gündür sürdürdüğü eylemi AKP ilçe binası önünde sürdürme kararı üzerine polisler tarafından tehdit edildiğini belirtti.

Zeytinburnu Belediyesi’nde çalışırken “güvenlik soruşturması” gerekçe gösterilerek ihraç edilen 19 yıllık kamu emekçisi Kenan Güngördü, işine geri dönmek talebiyle 214 gündür eylemde. Daha önce belediye önünde eylem yapan Güngördü, eylemini AKP ilçe binası önüne taşımaya karar verdi.

Yapacağı eylem nedeniyle AKP Zeytinburnu İlçe Örgütü tarafından aranarak görüşmeye çağrıldığını aktaran Güngördü yaptıkları görüşmeye ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Kendilerine işimi geri istediğim yönündeki talebimi ilettim ve mahkeme kararını da gösterdim. Eylemden vazgeçmemi istediler. Ben de eylemimden vazgeçmeyeceğimi ilettim. Bugün burada, 15 gün sonra da eylemimi AKP İstanbul İl Başkanlığı önüne taşınacağımı ifade ettim. Bana ‘bugün eylemini yapma. Biz belediye başkanıyla görüşüp en geç yarın sana geri döneriz’ dediler.”

Yapılan görüşmenin ardından ilçe binasından ayrılan Güngördü, ilçe binası önünde bulunan polisler tarafından “Bundan sonra sana ne burada ne de Belediye önünde açıklama yaptırmayacağız. Yaparsan seni gözaltına alırız” sözleriyle tehdit edildiğini belirtti.

Eylemin devamına ilişkin açıklama yapacak

Eylemini 1 günlüğüne askıya aldığını ve AKP’den yanıt beklediğini söyleyen Güngördü, “Eylemimi sadece bugün için iptal ettim. Onlardan gelecek olumlu ya da olumsuz karara ilişkin de önümüzdeki günlerde açıklama yapacağım” dedi.

 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler