Takip Et

Güncel

İSKİ binalarının yerine İmam Hatip Ortaokulu, cami ve mescit yapılacak!

İstanbul Şişli’deki Feriköy semtinde bulunan İSKİ binalarının yıkımı ile birlikte boşalacak alanın bir bölümüne İmam Hatip Okulu yapılmasını içeren plan İBB tarafından kabul edildi

İstanbul Şişli’deki Feriköy semtinde bulunan İSKİ binalarının yıkımı ile birlikte boşalacak alanın bir bölümüne İmam Hatip Okulu yapılmasını içeren plan İBB tarafından kabul edildi.

Sözcü’den Özlem Güvenli’nin haberine göre; geçen yılın Haziran ayında Taksim Spor Süleyman Seba Tesisleri’nin yer aldığı 4 bin 600 metrekarelik parselin eğitim tesisi alanından, kullanımına uygun olarak “spor tesisi” alanına dönüştürülmesi teklifi görüşülmüştü. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün talebi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazısı doğrultusunda spor tesisine eşdeğer büyüklükte eğitim alanı ayrıldıktan sonra değerlendirmek üzere İBB tarafından müdürlüğüne iade etmişti.

Camisi ve mescidi de yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de 13 Temmuz’daki Meclis oturumunda eşdeğer alan olarak İSKİ Beyoğlu Şube Müdürlüğü ile veznesinin bulunduğu 16 bin metrekarelik parselin bir kısmını “mesleki ve teknik öğretim tesisleri” (İmam Hatip) alanı ilan etti.

Plan değişikliğine göre İBB Başkanı Mevlüt Uysal’ın Feriköy Kent Parkı yapılmak üzere yıkılacağını açıkladığı İSKİ binalarının bulunduğu parselin 3 bin metrekaresine İmam Hatip Ortaokulu yapılacak. Parselde, İmam Hatip Ortaokulu’nun yanı sıra uygulama camisi ve mescit de yer alacak.

Söz konusu teklif oy çokluğuyla kabul edildi

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler