Takip Et

Dünya

İsrail askeri Batı Şeria’da Filistinli bir çocuğu katletti!

Beytüllahim’in güneyinde yer alan Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda çıkan olaylarda gerçek mermiyle vurulan 15 yaşındaki Filistinli çocuk katledildi

Beytüllahim’in Beyt Cala beldesindeki El-Huseyn Hastanesi kaynaklarından alınan bilgiye göre, İsrail askerleri ile Filistinliler arasında Beytüllahim’in güneyinde yer alan Ed-Dehişe Mülteci Kampı’nda çıkan olaylarda gerçek mermiyle vurulan 15 yaşındaki Filistinli çocuk katledildi.

Kaynaklar, Erkan Sair Mezher adlı  Filistinli çocuğun göğsüne isabet eden kurşun sonucu hayatını kaybettiği bilgisini verdi.

Gerçek mermi kullanıldı

Sputnikte yer alan habere göre, görgü tanıkları da İsrail güçlerinin, bu sabah Ed-Dehişe Mülteci Kampı’na baskın yaptığını, baskın nedeniyle İsrail askerleri ile belde sakinleri arasında arbede yaşandığını aktardı. Tanıklar, askerlerin göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi kullandığını söyledi.

İsrail ordusu ise askerlerin kampa girdiğini doğrulayarak ‘terör faaliyeti’ nedeniyle 2 kişiyi gözaltına aldığını duyurdu.

Ordudan yapılan açıklamada “Operasyon sırasında şiddetli bir karışıklık çıktı. Filistinliler İsrail askerlerine taş, molotof kokteyl ve patlayıcı attı” dendi.

Askerlerin gerçek mermi ile müdahale ettiği de belirtildi.

 

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler