Takip Et

Dünya

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’dan Erdoğan’a cevap: Erdoğan Suriyelileri ve Kürtleri katlediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e yönelik sözlerine cevap veren İsrail Başbakanı Netanyahu, Erdoğan’ın Suriyelileri ve Kürtleri katlettiğini ve kendi vatandaşlarını hapse attığını belirtti.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Erdoğan’ın Yahudi Ulus Devlet Yasası’na yönelik sert eleştirilerinin en büyük iltifat olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘demokrasi şampiyonu’ diye niteleyen Netanyahu, ‘Erdoğan’ın Yahudi Ulus Devlet Yasası’na yönelik saldırısının bu yasaya edilmiş en büyük iltifat olduğunu’ söyledi. Netanyahu, ”Erdoğan’ın yönetimi altında Türkiye karanlık bir diktatörlüğe dönüşürken, İsrail, vatandaşlarının eşit haklarını yasadan önce de yasadan sonra da koruyor” dedi.

İsrail lideri, ‘Erdoğan’ın Suriyelileri ve Kürtleri katlettiği, kendi vatandaşlarını hapse attığı’ iddiasını da tekrarladı. Öncesinde Erdoğan, Yahudi Ulus Devlet Yasası’nın kabul edilmesinin, ‘İsrail’in en faşist, en ırkçı devlet olduğunu’ kanıtladığını dile getirmiş, ”Hitler’in ruhu İsrail’in bazı yöneticileri arasında yeniden hortlamıştır” demişti.

 

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler