Takip Et

Güncel

İyi Parti Sözcüsü: Genel başkanımız tek aday olacak

İyi Parti’nin kampında çıkan tartışmalar sonucu alınan Seçimli Olağanüstü Kongre kararı sonrası İyi Parti Sözcüsü Aytun Çıray açıklamalarda bulundu

İyi Parti’nin kampında çıkan tartışmalar sonucu alınan Seçimli Olağanüstü Kongre kararı sonrası İyi Parti Sözcüsü Aytun Çıray açıklamalarda bulundu.

“Yeniden genel başkanımız olması için olağanüstü irade var”

İyi Parti Genel Merkezi’nde yapılan açıklamada, Ağustos ayı içerisinde kongre kararı alındığı açıklandı. İyi Parti Sözcüsü Aytun Çıray, açıklamasında şunları kaydetti:

“Genel başkanımız tek aday olacak. Yolumuza devam edeceğiz. İstifa yok. Partimizin geçmişte yaşadıklarını değerlendirdik. Aslında genel başkanımız Türkiye’de tüm siyasi liderlere son derece yiğitçe mesaj vermiştir. Parti içerisinde yaşanmış her şeyi üstlenen bir genel başkanımız. Parti tüzüğümüzün kendisine verdiği yetki doğrultusunda bir genel kurul kararı almıştır. Bu genel kuruldan daha da güçlenerek çıkacak bir İyi Parti ‘dir. Aslında bunu konuşmamız lazım. Bu siyaseten ahlaki bir duruştur. Milletimizin bu tarafına dikkat etmesi gerekir. İyi Parti ‘de sıkıntı yok. Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.”

“Sayın genel başkan Türk siyasi tarihinde pek az görülecek şekilde esasen başarılı olup yüzde 10 barajını aşmış olmamıza rağmen İyi Parti’yi olağanüstü kurultaya götürme çağrısı yaptı. Diğer liderler ve Türkiye demokrasisi için bir ders olmalı diye düşünüyoruz. Dün bu hadisenin ortaya çıkışından sonra hiçbirimizin telefonları susmadı. Bu irade sayın genel başkanın genel başkan adayı gösterilmesidir. Sayın genel başkanın yeniden genel başkanımız olması için olağanüstü irade var ortada. Sayın genel başkanın iradesi doğrultusunda Ağustos ayı içerisinde kongre yapma kararı aldık.”

Bahçeli’nin açıklamalarına yanıt

“MHP’ye saygı duyarız ama Bahçeli’nin bu açıklamalarını ben bir hekim olarak sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum. Herkes kendi işine bakmalı. Biz başka siyasi partilerin iç işlerine katılmayız, aynı terbiyeyi başkalarından da bekliyoruz.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler