Takip Et

Güncel

Katledildikten sonra cesedi günlerce buzdolabında tutulan Cemile’nin babası tutuklandı

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde katledilen Cemile Çağırga’nın babası tutuklandı. Cizre’de katledildikten sonra defnedilmesine izin verilmeyen ve günlerce buzdolabında saklanan 10 yaşındaki Cemile’nin babası Ramazan Çağırga tutuklandı

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde katledilen Cemile Çağırga’nın babası tutuklandı. Cizre’de katledildikten sonra defnedilmesine izin verilmeyen ve günlerce buzdolabında saklanan 10 yaşındaki Cemile’nin babası Ramazan Çağırga ve HDP Manisa Milletvekili Adayı Veysi Durgut’un da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre; 5 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen eş zamanlı ev baskınlarında gözaltına alınan 30 kişiden 14’ü, emniyetteki işlemlerinin ardından 7 Temmuz günü adliyeye sevk edildi.

2016 yılında haklarında başlatılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alındıkları öğrenilen 14 kişi, savcılık ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

4 kişi tutuklandı

Mahkeme Ramazan Çağırga, 24 Haziran seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) Manisa’da milletvekili adayı olarak gösterilen Veysi Durgut ile Selamet Mat ve Osman Erkul’un tutuklanmasına karar verdi.

“Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanan 4 kişi, Şırnak T Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler