Takip Et

Güncel

Kılıçdaroğlu:”Darbenin olacağı biliniyordu! Önlenmedi sonra sonuçlarından yararlanıldı”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Darbenin olacağı biliniyordu. Önlenmedi darbe , sonra sonuçlarından yararlanıldı.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ilk grup toplantısını gerçekleştirdi. Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Darbenin olacağı biliniyordu. Önlenmedi darbe , sonra sonuçlarından yararlanıldı.” İfadelerinde bulundu. Kılıçdaroğlu’nun ilgili konuşması şöyle;

“Biliniyordu, önlenmedi, yararlanıldı”

Saray’ın 15 Temmuz’u kontrollü darbenin sonucu ortaya çıkan bir tablodur. Darbenin olacağı biliniyordu. Önlenmedi darbe , sonra sonuçlarından yararlanıldı. Adil Öksüz’ün FETÖ imamı olduğu 2008’den beri biliniyor. Eğer MİT, Adil Öksüz’ün kim olduğunu bilmiyorum diyorsa, o teşkilatı hemen kapatmak lazım. Meydanlarda kutlama yapıyorsun, 250 kişinin kanı Erdoğan’ın yakasındadır. Parlamentoda komisyon kuruldu. MİT Müsteşarı ve Genel Kurmay Başkanı gelecek bilgi verecek, Erdoğan talimat veriyor, “sakın gitmeyin”. O karanlık darbe gecesinin bütün ayrıntılarını ortaya çıkarmak için biz mücadele ettik, engelleyen de Erdoğan’dır. Neden Hulusi Akar’ın ve Hakan Fidan’ın TBMM’ye gelip bilgi verilmesini engelledin? Savcı soruşturma yapmak istedi. Yaptıkları tek şey savcıyı görevden almak oldu. Darbeci diyorsan, bir numara darbeci sensin.

“Erdoğan darbeyi biliyordu”

Darbeden 3 ay önce, nisan ayında, Abdullah kod isimli biri, İzmir’de gidiyor, darbe yapacakların tamamının ismini veriyor. Niye gereği yapılmıyor? Aslında bekliyorlar, darbe yapılsın fırsata çevirelim, karşı darbe yapalım ve Türkiye’yi bir darbe süreci içine sokalım. darbe günü O.K. isimli birisi MİT’e gidiyor, darbe yapılacağını söylüyor. Saat 14.00. Akşam darbe yapılıyor. Neden önlem almadılar? Kimse çıkıp ben darbecileri takip etmedim diyemez. Takip ediyorlar, toplandıkları evi de herhalde dinlemişsindir. Neden o tutanaklar açıklanmıyor? Erdoğan da darbe olacağını biliyordu. Niye Marmaris’te saklanıyordu? darbe olacağını bildiği için, darbeyi fırsata dönüştürmek için. Yaptı da.

“Siyasi ayak Saray’da”

Nurettin Veren, bir dönem FETÖ’de çalışmış, bugün de Akit gazetesinde yazıyor. Son yazılarından birisi, “Emniyet ve askeriyede üst düzey görevliler, kamu kurumlarında, bakanlıklarda…. FETÖ’cü olmalarına dair pek çok belgeler olmasına rağmen birileri tarafından devletteki görevlerine devam ettirilmektedirler.” Hepsini buldular; siyasi ayağını bulamıyorlar, niçin? FETÖ’nün bir numaralı siyasi ayağı şu anda Saray’da.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler