Takip Et

İçerden

Kırıkkale F Tipi’nde bir tutsağa gardiyan saldırısı!

Hak ihlalleri ile gündeme Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde gardiyanlar, 14 Temmuz günü bir tutsağa saldırdı ve hükümlüyü işkence ile tehdit etti

Hak ihlalleri ile gündeme Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde gardiyanlar, 14 Temmuz günü bir tutsağa saldırdı ve hükümlüyü işkence ile tehdit etti.

‘Sen henüz işkence görmedin’

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde bulunan hükümlü Şeyhmus Poyraz, 14 Temmuz günü çıkarıldığı havalandırmada çakmağını yere düşürdü. Çakmağı almak için yere yönelen Poyraz’a gardiyanlar saldırdı. Şeyhmus Poyraz’ın saldırı sırasında “İnsanlık onuru, işkenceyi yenecek!” sloganı atması üzerine gardiyanlar tarafından “Sen henüz işkence görmedin” sözleri ile tehdit edildiği öğrenildi.

Hak ihlalleri sürüyor

Havalandırmalara tel gerilmesiyle gündeme gelen Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde bulunan mahpuslar tarafından hazırlanan bir raporda; hapishane berberinde makasın yasaklandığı, tek tip tıraşın dayatıldığı, mahpusların hastanelerde kelepçeli muayene yapılmasına zorlandığı belirtilmişti. Sık sık hak ihlalleri yaşanan Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde “özel günler” haricinde mahpuslara kitap gönderimi yasaklanmış, metal çatal-kaşıklar ve televizyon sehpaları toplatılmıştı. Kırıkkale F Tipi Hapishanesi, mahpuslara işkence ile de gündeme gelmişti.

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde bulunan tutuklu ve hükümlülere yeniden süreli yayın yasağı da getirilmişti.

Kaynak / Gazete Yolculuk

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler