Takip Et

Güncel

Kırşehir’de bir okulda dini ant okutulduğu iddia edildi

Kırşehir’de bir okulda ‘dini ant’ okutulduğu yönünde bazı internet siteleri ile sosyal medyada çıkan haber ve görüntülerin üzerine Kırşehir Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

Konuya ilişkin inceleme ve soruşturma başlatıldığı bildirilen açıklamada şöyle denildi:

“03-04.11.2018 tarihlerinde bazı medya organlarında `Okulda dini ant okutuldu´ başlıklı, öğrencilere dini içerikli bir yemin okutturulduğu şeklinde haberler yer almıştır. Söz konusu haberlere konu olay yaklaşık bir yıl önce, emekli eski Kırşehir Valisi Necati Şentürk´ün Fatımatüz Zehra İmam Hatip Ortaokulu´nu ziyareti esnasında vuku bulmuş olup, bu selamlama konusu ile ilgili olarak valiliğimizce gerekli inceleme ve soruşturma başlatılmıştır” denildi.

Görüntülerde, Kırşehir eski Valisi Necati Şentürk’ün, Fatmatüz Zehra Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki öğrencilere, ‘Selamünaleyküm’ dediği, öğrencilerin ise, “Aleyküm selam. Bu ne güzel kelam. Yaşasın İslam. Elimizde Kur´an. Kalbimizde iman, bir Allah´a inanan Müslüman´ız Müslüman. Ayrılmayız bu yoldan. Hep doğru yoldan. Kitaba sünnete sarılan, emirlerini yapan, yasaklardan kaçınan Müslüman´ız Müslüman” şeklinde yanıt verdiği görülüyor.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler