Takip Et

Emek

Mahir Kılıç, direnişini CHP Genel Merkezi önünde sürdürecek!

Konak Direnişçileri’nden Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi’yle imzaladığı işe dönüş protokolünün uygulanmaması nedeniyle CHP Genel Merkezi önünde açlık grevine başlayacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işlerine son verildiği için 183 gün açlık grevi yapan Konak Direnişçileri’nden Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi’yle imzaladığı işe dönüş protokolünün uygulanmaması nedeniyle CHP Genel Merkezi önünde açlık grevine başlayacak.

Konuyla ilgili İleri’ye konuşan Kılıç, gelinen noktada durumlarının hafife alındığını belirterek, direnişi CHP Genel Merkezi önüne taşıyacağını söyledi.

‘En ufak bir ışık görmüyorum’

Kılıç, 73 gün önce imzalanan protokolün ardından ailesine bir üyenin daha katıldığını ve dolayısıyla sorumluluklarının arttığını ifade ederek şöyle devam etti:

“Protokolün uygulanacağına dair en ufak bir ışık görmüyorum. Ama buradan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Yardımcısı Ali Hıdır Köseoğlu’na seslenmek istiyorum.

Belki beni oyaladığınızı ya da kandırdığınızı düşünebilirsiniz ancak sadece kendinizi kandırdığınızı zamanı geldiğinde öğreneceksiniz. Ben Akpınar’la konuştuğumda onu samimi sanmıştım. Şimdiyse yanıldığımı anlıyorum”

14 Mayıs’ta Karşıyaka Belediye Başkan Yardımcısı Ali Hıdır Köseoğlu, bazı kurumların temsilcileri ve Mahir Kılıç arasında imzalanan protokolde, Kılıç ve diğer direnişçilerin belediyede işe alınma başvurularının derhal işleme konulacağı belirtiliyor.

 

 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler