Takip Et

Emek

Mahir Kılıç, direnişini CHP Genel Merkezi önünde sürdürüyor!

Konak Direnişçileri’nden Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi’yle imzaladığı işe dönüş protokolünün uygulanmaması nedeniyle CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemine başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işlerine son verildiği için 183 gün açlık grevi yapan Konak Direnişçileri’nden Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi’yle imzaladığı işe dönüş protokolünün uygulanmaması nedeniyle CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemine başladı

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Kılıç, 13 Kasım 2017 tarihinde işine geri dönme talebiyle başlattığı açlık grevi eyleminin 183’üncü gününde belediye ile işe geri alınacağı üzerine protokol imzalanması sonucu eylemini sonlandırmıştı. Ancak, imzalanan protokol üzerinden 78 gün geçmesine rağmen hala işe geri alınmadığını belirten Kılıç, bunun üzerine bu sabah saatlerinde CHP Genel Merkez binası önünde oturma eylemi başlattı.

‘Sorunların kaynağı CHP’

Kılıç, tüm sorunların kaynağı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tutarak, “ Protokole rağmen bizi işe almama gerekçesi olarak İçişleri Bakanlığı’ndan yazı gelmediğini söylüyorlar. Bu geçerli sebep değil. Kandırıyorlar. Yaşananlardan CHP sorumludur. Çünkü, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki bu işçi kıyımını Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu kabul etti. Bizi haksız yere işten çıkardılar” diye konuştu.

Kılıç, şu ana kadar Genel Merkez’den kimsenin kendisiyle görüşmeye gelmediğini söyleyerek işe geri alınıncaya kadar eylemini devam ettireceğini söyledi. Kılıç, “İşimi, kıdem ve ihbar tazminatımı istiyorum. Çünkü anamın sütü kadar helal. Çünkü ben İzmir’in çöpünü temizleyerek bu hakkımı kazandım” dedi.

 

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler