Takip Et

Güncel

MLKP/FESK gerillası İrfan Gerçek Dersim’de yaşamını yitirdi

28 Ağustos günü Munzur Vadisi’nin savaş uçakları ve Kobra helikopterleri tarafından bombalanması sonucu MLKP/FESK gerillası İrfan Gerçek’in yaşamını yitirdiği belirtildi

Dersim’de TSK’nin Gerilla güçlerine yönelik kapsamlı saldırıları devam ediyor. Son olarak ise Munzur Vadisinin savaş uçakları ve Kobra helikopterleri tarafından bombalanması sonucu MLKP/FESK gerillası İrfan Gerçek’in yaşamını yitirdiği öğrenildi.  28 Ağustos 2018 tarihinde Dersim’in Munzur Vadisi’nin Venk Köprüsü ile Fırtına Veli Çeşmesi arasındaki bölgenin savaş uçakları ve kobra tipi helikopterlerin bombalaması sonucu irfan Gerçek’in yaşamını yitirdiği bildirildi.

İrfan Gerçek’in yaşamını yitirmesine ilişkin MLKP/Kürdistan tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada;

“Rojava’nın Munzur’u, Dersim dağlarının Baran’ı, İrfan Gerçek yoldaşımızın, sömürgeci faşist Türk ordusuna ait jet ve helikopterlerin bombardımanında şehit düştüğünü öğrenmiş bulunuyoruz. 28 Ağustos günü, Munzur vadisinin Venk köprüsü ve Fırtına Veli Çeşmesi arasındaki bölgenin Türk ordusuna ait savaş uçakları ve kobra helikopterlerce bombalandığı, bu bölgede bulunan gerilla birliğimizden Baran Dersim parti isimli İrfan Gerçek yoldaşımızın şehit düştüğü yerel kaynaklardan bildirildi. Çatışmaya ve alandaki duruma ilişkin ayrıntılı açıklama, daha sonra yapılacaktır” denildi.” ifadelerine yer verilen açıklamada, İrfan Gerçek’in mücadele yaşamına dair şunlar belirtildi.

“33 yıllık ömrünün yaklaşık 20 yılını örgütlü ve partili olarak geçiren İrfan yoldaşımız, adını aldığı İrfan Çeliklerin, ellerinde büyüdüğü komünist devrimcilerin izlerini sürmüştür. Devrimci bir anne ve babanın, halaların, amcaların ortamında, kendi bağımsız kimliği ve iradesi ile öne çıkmış, sorgulayan aklı, eylem gücü ve iradesi ile partimizin en genç kadrolarından biri olmuştur” denildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler