Takip Et

Kadın

Mor Çatı’dan kampanya: Şiddeti hayatımdan uzaklaştırmak için karar aldım

Mor Çatı, Karar Aldım isimli kampanyası ile erkek şiddetinden uzaklaşmak istediğimizde kullanabileceğimiz yasal mekanizma olan 6284’e dair bilgi sunuyor. Bu yasanın varlığının kadınlar için ne kadar hayati olduğunu hatırlatıyor

6284 sayılı Kanun kapsamında alacağınız desteklerle şiddeti hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün.

Kadınlar için şiddeti hayatlarından uzaklaştırmak kolay verilebilen bir karar değil. Koca, sevgili, baba, erkek kardeş gibi yakınlarından gördükleri şiddeti hayatlarından çıkarma kararı aldıklarında onları güçlendirecek destek mekanizmalarının varlığı hayati önem taşıyor.

Türkiye’de kadına yönelik şiddetle mücadelede en önemli mekanizmalardan biri 6284 sayılı Kanun. Maruz kaldığınız şiddeti sonlandırma, şiddetten uzak yeni bir hayat kurma kararı aldığınızda bunu sağlayacak destekleri 6284 sayılı Kanun kapsamında talep edebilirsiniz. Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı olarak, bu kanunun kadınlar için yaşamsal önemini vurgulamak, kadınların 6284 sayılı Kanun kapsamındaki haklarının bilinirliğini artırmak ve kanunun nitelikli olarak uygulanmasını yaygınlaştırmak amacıyla Karar Aldım Kampanyası’na başlıyoruz. 6284 sayılı Kanun kapsamında alacağınız desteklerle şiddeti hayatınızdan uzaklaştırmanız mümkün. Daha çok kadının şiddeti hayatından uzaklaştırma kararı alabilmesi için kadın dayanışması ile güçleniyoruz.

Kampanya web sitesinden 6284’e dair derli toplu bilgiye ulaşmak mümkün.

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler