Takip Et

Güncel

Newroz için gelen Fransa Komünist Partisi yöneticileri gözaltına alındı

Diyarbakır’da düzenlenecek olan Newroz kutlamaları katılmak ve seçimleri izlemek için Türkiye’ye giriş yapan Fransa Komünist Partisi (PCF)yöneticileri gözaltına alındı

Diyarbakır’da düzenlenecek olan Newroz kutlamaları katılmak ve seçimleri izlemek için Türkiye’ye giriş yapan Fransa Komünist Partisi (PCF)yöneticileri gözaltına alındı.

Diyarbakır Newroz Tertip Komitesi Diplomasi Masası tarafından tertiplenen ve 21 Mart’ta yapılacak kutlamaya davet edilen Fransa Komünist Partisi yöneticileri Sylvie Jan ve Michel Laurent dün İstanbul Atatürk havalimanına iniş yaptıktan sonra dış hatlar bölümünde gözaltına alındığı öğrenildi. Jan ve Laurent’ın hem Newroz hem de seçimler için Türkiye’ye geldiği belirtildi. 

Alınan bilgilere göre, Fransız Komünist Partisi yöneticileri Jan ve Laurent 6458 sayılı yasanın 9’uncu maddesine göre gözaltına alındı. Kendilerine uygulanan yasa ve maddelerin Türkiye’ye giriş yasağı kapsamında olduğu ifade edildi.

Jan’ın Siliviri, Laurent’in ise Çatalca’da bulunan yabancılar şube geri gönderme merkezinde tutulduğu ve yarın sınır dışı edileceği belirtildi.

Kaynak: M/A

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler