Takip Et

Güncel

Oğlumun eşyalarını versinler; Kanlı da olsa oğlumun kokusunu almak istiyorum

Urfa’nın Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezi’nde 20 Temmuz 2015 tarihinde İŞİD’in düzenlediği bombalı saldırıda yaşamını yitiren 33 kişiden biri olan 26 yaşındaki İngilizce Öğretmeni Süleyman Aksu’nun ailesi oğullarını anlattı

Urfa’nın Suruç ilçesi Amara Kültür Merkezi’nde 20 Temmuz 2015 tarihinde İŞİD’in düzenlediği bombalı saldırıda yaşamını yitiren 33 kişiden biri olan 26 yaşındaki İngilizce Öğretmeni Süleyman Aksu’nun ailesi oğullarını Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlattı. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan anne Kudret Aksu, Orman Mahallesi’nde bulunan oğlunun mezarının 3 yıl içinde 5 kez saldırıya uğradığını söyledi.

Her yerde Süleyman’ımı görüyorum”

Günde iki kez oğlunun mezarını ziyaret ettiğini belirten anne Aksu, mezar taşlarının halen kırık olduğunu ve tekrar zarar verebilirler diye mezarı onarmadıklarını ifade etti. Acısının halen taze olduğunu vurgulayan Aksu, “Süleyman barış için Kobanê’ye gitmek istedi. Onun tek derdi çocukların gülmesiydi. Ancak o ve arkadaşlarının gülüşünü soldurdular. Evin duvarlarında, bahçede, mezarlıkta, baktığım her yerde Süleyman’ımı görüyorum” dedi.

“Onlarca yıl geçse de adalet arayışımız devam edecek”

Oğlunun ölümüyle ilgili dosyada hiçbir ilerlemenin olmadığını söyleyen Aksu, “Bir yıl boyunca dosyaya gizlilik kararı konuldu. Bu süre içerisinde suçluların bulunması için atılan herhangi bir adım yok. Zaten katliamın üzerinden 21 ay geçtikten sonra ilk duruşma görüldü. Bu süreç içerisinde sadece katliamdan sağ kurtulanlar hakkında işlem yapıldı. Bu katliamda kimin sorumluluğu varsa gereken cezayı almasını istiyoruz. Onlarca yıl geçse de adalet arayışımız devam edecek” diye konuştu.

Eşyalarını versinler, onları koklayıp teselli olayım”

Üzerinden üç yıl geçmesine rağmen oğlunun eşyalarını hala alamadığının altını çizen anne Aksu, “Oğlumun eşyalarını versinler, onları koklayıp teselli olayım. Kanlı da olsa oğlumun kokusunu almak istiyorum” dedi. Bir oğlunun da gizli tanık beyanlarıyla tutuklanarak 7 yıl ceza aldığını söyleyen Aksu, oğlunun tutuklanmasının acısına acı kattığını dile getirdi.

.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler