Takip Et

Güncel

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, ABF ile ilişkilerin dondurulduğunu açıkladı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak, Süleyman Soylu ile yapılan görüşmeleri kınayarak  Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ile ilişkilerin dondurulduğunu aktardı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) kamuoyuna yazılı bir açıklama yaparak, Süleyman Soylu ile yapılan görüşmeleri kınayarak  Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ile ilişkilerin dondurulduğunu aktardı.

Açıklamanın tam metni şöyle;

“Kısa zaman önce ve kamuoyunun da bilgisinin olduğu üzere Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı (ABF) Hüseyin Güzelgül’un PSAKD Eyüp Şubesi ve Cemevinde Süleyman Soylu ile randevulu bir görüşme gerçekleşmiştir. Görüşmenin içeriği ya da detaylarından bağımsız bu görüşme, gerek Pir Sultan gerek Alevi kamuoyunda ciddi anlamda rahatsızlık yaratmıştır.

24 Haziran seçimlerinden hemen sonra Türkiye halklarını ve inançlarını tehdit eden binlerce insanı cezaevine atan katlettiren AKP iktidarının bakanı soyluyla görüşme bizim inancımıza ve ilkelerimize asla uygun düşmemektedir. Ayrıca görüşenler kadar görüşmeden haberi olup bu görüşmeyi kurumlarımıza aktarmayanların da hatalı bu davranışlarının bizim için kabul edilemez olduğunu yanlış yapıldığını tüm dostlarımıza duyuruyoruz. Şunu da atlamıyoruz PSAKD Örgütlülüğü elbette yeri ve zamanı şekli kurumumuzca şeffaf bir şekilde belirlendikten sonra görüşmeler yapabilir.

Ayrıca daha sonra ABF imzası ile yayınlanan bu olayı kabullenen ve yine görüşürüz anlamı taşıyan açıklamasını da bizim açımızdan kabul edilemez olduğunu bildiriyoruz. Bu durumla birlikte yaşanılan ve yazılan açıklamaları göz önünde bulundurduğumuz da mevcut ABF yönetimi ile ilişkilerimizi geçici süreliğine dondurduğumuzu,  bu hatalı eğilimlerinden vazgeçilene kadar da bundan sonraki süreçte PSAKD olarak kendi eylemliliklerimizi devam ettireceğimizi, alevi toplumunun örgütlü mücadele bayrağını onların demokratik haklarını her alanda ve her yerde kuruluş ilkelerimizin ışığında yürütmeye devam edeceğimizi bildiririz.

Bu alevileri,ilericileri,aydınları, devrimci, sol, sosyalist, yurtsever canlarımızı derinden yaralayan bu görüşmenin sorumluları hakkında gerekli yaptırımların yapılması için Genel Merkez Yönetim kurulumuz 08.07.2018 tarihinde toplantı yapmış olup,  genel merkez yönetim kurulumuzca duruma dair şube yönetimi ve diğer ilgililer hakkında disiplin işlemleri başlatılmıştır. Yapılan bu çalışmadan sonra genel merkez yürütme kurulumuz tarafınca  gerekli disiplin işlemi sonuçlandırılacaktır. Pir sultan abdal kültür derneğinde görev alan tüm canlarımızın bilgisine sunarız.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin tüm özneleri alevi toplumunun gönüllü emektarlarıdır. Alevi İnancının ilkeleri ve inancımızın üyelerinin çıkarları bizim için her şeyden üstündür. Makam koltuk sevdalısı olmayan bizler hiçbir şekilde ilkesiz bir tavır içinde yer almadık almayacağız bunun tüm dostlarımızın bilmesini isteriz.” denildi.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler