Takip Et

Dünya

Reza Zarrab, tekrardan görüntülendi

Zarrab geçen hafta görüntülendiği ünlü restoran Nobu’nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli’nde görüntülendi. 

ABD’de, Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla ile birlikte yargılandıkları davada itirafçı olunca “tutuklu tanık” statüsüne alınan ve güvenliği gerekçesiyle hapishanede değil, özel güvenlikli evde ABD Federal Cezaevleri Bürosu’nun “tutuklu ekiplerinin” gözetimi altında yaşayan ve daha önce de New York soakaklarında görüntülenen Reza Zarrab, bu kez de lüks bir otelde görüntülendi.

Hürriyet’ten Razi Canikligil’in haberine göre, Zarrab geçen hafta görüntülendiği ünlü restoran Nobu’nun hemen karşısındaki Four Seasons Downtown Oteli’nde görüntülendi. Başka bir isimle oda rezervasyonu yaptırdığı öğrenilen Zarrab, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde de görüntülendi.

Geçen hafta restoran bu hafta lüks otel

İran yaptırımlarını delme suçlamasıyla Mart 2016’da tutuklanan Reza Zarrab, Hakan Atilla ile birlikte yargılandığı mahkemede itirafçı olmasının ardından “tutuklu tanık” statüsüne geçmiş ve bu statü kapsamında hapishaneden çıkarılarak ABD Federal Cezaevleri Bürosu’nun “tutuklu ekiplerinin” gözetimi altında özel güvenlikli bir evde yaşamaya başlamıştı. Daha önce de New York sokaklarında görüntüenen Zarrab bu kez Manattan’da Four Seasons Downtown Oteli’nde görüntülendi. Başka bir isimle oda rezervasyonu olduğu öğrenilen Zarrab, kapıda bekleyen Washington plakalı Cadillac Escalade marka, şoförlü lüks aracın önünde de ona eşlik eden FBI ajanı ya da özel bir koruma olmadan görüntülendi.

Federal Başsavcılık açıklama yapmadı

Önce otomobili otoparka sokan şoför 2 saat sonra aracı tekrar kapıya getirerek eşyaları bagaja yükledikten sonra ayrıldı. Kapıdaki görevlilerden biri “Yolculuk büyük ihtimalle Hamptons’a (2 saat mesafedeki New Yorklu zenginlerin yazlık semti)” dedi.

Güney Bölgesi Federal Başsavcılığı sözcüsü Zarrab’ın geçen hafta Nobu’da çekilen fotoğrafı için; “Bu konuda onaylama veya yorum yapmayacağız” demişti.

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler