Takip Et

Güncel

Saadet Partililere saldıran MHPli faşistler: Özür dileriz sizi HDP’li sandık!

Ankara’da Saadet Partisi üyelerine saldırıp 7 kişi yaralayan saldırgan MHP’li grup, “HDP’li sandık” diyerek özür diledi

Ankara Konya yolu civarında gece saatlerinde bayrak asma çalışması yapan Saadet Partililere (SP) bir grup MHP’li saldırarak, 7 kişiyi yaraladı. Saldırıda yaralananlar arasında SP Ankara Milletvekili Adayı Mehmet Fethi Öztürk de bulunurken, saldırganların başında ise MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya’nın olduğu öğrenildi.

Yaralılar kaldırıldıkları hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınırken, tedavilerin sürdüğü belirtildi.

GRUPLAR HALİNDE SALDIRDILAR

Milli Gazete’de yer alan habere göre, saldırganlar organize bir şekilde 6-7’şer kişilik gruplar halinde saldırdı. 2-3 kişilik ekipler halinde çalışan bayrak ekibine planlı bir şekilde ayrı ayrı saldırı yapıldığı vurgulanırken, saldırı sonrası polisin talimatı ile olay yerine ambulansın gitmesinin de engellendiği ileri sürüldü.

‘HDP’Lİ SANDIK’

Söz konusu saldırgan MHP’liler, daha sonra Saadet Partililere yaptıkları özür açıklamasında, kendilerini HDP’li sandıklarını söyledikleri, aktarıldı. Saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yapan HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, “İddia doğruysa, Saadetlilere saldırıyla ilgili bazı MHP’liler özrü kabahatinden büyük açıklama ile ‘biz sizi HDP’li sandık’ demiş. Her türlü provokasyona karşı sorumluluk ve dikkatli olma çağrısı yapıyoruz” dedi.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler