Takip Et

Kültür-Sanat

Sancı dergisinden çağrı: Sancı’ya ses vermeye, dayanışmaya davet ediyoruz

2014 yılından bu yana kültür sanat ve edebiyat dergisi olarak okuyucuyla buluşan Sancı Dergisi dayanışma çağrısında bulundu

2014 yılından bu yana kültür sanat ve edebiyat dergisi olarak okuyucuyla buluşan Sancı Dergisi dayanışma çağrısında bulundu.

Devrimci sanat ve edebiyat dergisi olarak kuruluşunu ilan eden Sancı Dergisi dosya konularıyla ülkenin ve toplumun kanayan yaralarına parmak basmış ve safını ezilenden yana koyarak çalışmalarını sürdürüyordu. Ermenilerden, LGBTİ’lilere, Kürtlerden, Alevilere, kadınlara ve İşçilere kadar bir çok konuyu dosya çalışması olarak önüne koyan Sancı Dergisi ekonomik sıkıntılarından dolayı derginin yayımlanmasının zorlaştığını kamuoyuyla paylaştı.

Sancı Dergisi’nin ilgili açıklaması şöyle:

Son vermiyoruz, direneceğiz ve tekrar buluşacağız

2014 Aralık ayında başladığımız yayın hayatımıza yaklaşık üç aydır ekonomik sorunlar sebebiyle ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle dergimizin “Hapishane Edebiyatı” başlıklı son sayısı basıma hazır olmasına rağmen sizlerle buluşamıyor. Sancı emekçileri olarak bu maddi koşullara bazı çözümler üretmeye çalıştık, ancak henüz istediğimiz sonuçlara ulaşamadık. İçimizde size ulaşamamanın burukluğunu taşıyarak bu bilgilendirmeyi yapıyoruz. Son vermiyoruz, direneceğiz ve tekrar buluşacağız en kısa zamanda. Üretecek, paylaşacak, yürüyeceğiz. Sizleri de Sancı’ya ses vermeye, dayanışmaya davet ediyoruz.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler