Warning: file_get_contents(https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IkGM2We8WFjdb_EuPEbfHfzHhK1magaDCrBA1rG2ElM/gviz/tq?tqx=out:csv): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 429 unknown in /home/gazetepa/public_html/wp-content/plugins/author-chat/pp-author-chat.php on line 715
Sarıgazi'de 2 Temmuz anması | Gazete Patika
Takip Et

Güncel

Sarıgazi’de 2 Temmuz anması

2 Temmuz 1993’te Pir Sultan Abdal’ı anmak amacıyla Sivas’a gelen ve kaldıkları otelde ateşe verilerek katledilen 33 aydın Sarıgazi’de anıldı

Sivas’ta, 2 Temmuz 1993 tarihinde, Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri’ne gelenlerin konakladığı Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu 33 aydın , 2 otel görevlisi ve 2 eylemci olmak üzere toplam 37 kişinin öldüğü olayların 25’inci yıl dönümü kapsamında birçok şehirde anma programları düzenleniyor.

İstanbul Sarıgazi’de de Sivas katliamına ilişkin bir anma programı düzenlendi. SMF,Partizan,AKA-DER,Halkevi,BDSP,TİP ve Sarıgazi Cemevi’nin örgütleyicisi olduğu  anma programı yürüyüş ile başladı.

Vatan İlköğretim Okulu’nun önünde başlayan anma yürüyüşü, Demokrasi Caddesi’nin başında basın metni okunduktan sonra Sarıgazi Cemevinin bahçesine yürünerek son buldu. Cem evinin bahçesinde ise müzik dinletisi gerçekleştirilerek Sivas katliamında yaşamını yitirenler anıldı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler