Takip Et

Güncel

Savcı: V şeklinde iki parmağını açıp PKK’nın sözde zafer işaretini yaptı

HDP’nin Bakırköy’deki mitinginde gözaltına alınan 16 kişi için iddianame hazırlandı. Savcı “PKK’nın işareti” dediği zafer işaretini suçlamaya delil sayarak şu tanımlamayı yaptı: “Her iki elini dirsek kısmından havaya kaldırarak ‘V’ şeklinde iki parmağını açıp terör örgütü PKK’nın sözde zafer işaretini yaptı.”

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) İstanbul mitinginin gerçekleştirildiği 17 Haziran günü Bakırköy’de gözaltına alınan 16 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu  tarafından iddianame hazırlandı. 3’ü tutuklu 16 kişi hakkında hazırlanan iddianame İstanbul 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 16 kişi “Örgüt propagandası yapmak” iddiasıyla suçlandı.

Savcı zafer işaretini ‘v’ yaptı

Gülistan Altın isimli kadının gözaltında avukatı ile görüştükten sonra görüşme odasından çıktığı sırada slogan atarak zafer işaret yapmasını iddianame savcısı Ufuk Can Gazezoğlu, “Avukatı ile görüştükten sonra avukat görüşme odasından çıkarıldığı sırada her iki elini de dirsek kısmından havaya kaldırarak ‘V’ şeklinde iki parmağını açıp terör örgütü PKK’nın sözde zafer işaretini yaparak ‘Biji Kürdistan’ şeklinde slogan attığı” şeklinde tanımladı.

Tutuklanan Mahsum Yolcu, Serdal Aksu ve Serhat Doğan ise iddianamenin kabul duruşması ile tahliye edildi.(MA)

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler