Takip Et

Güncel

Soma katliamı davasında karar açıklandı, aileler mahkemeyi protesto etti

Soma katliamı davası sonuçlanıyor.  Maden sahibi Can Gürkan’ın taksirle öldürme suçundan 15 yıl hapis cezası verildi

Soma Katliamı davası sonuçlanıyor.  Maden sahibi Can Gürkan’ın taksirle öldürme suçundan 15 yıl hapis cezası verildi

Açıklanan karara göre; 

Can Gürkan’ın taksirle öldürme suçundan 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, ayrıca 3 yıl maden ișletme ișinden men edilmesine, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Ramazan Doğru’nun taksirle öldürme ve yaralama suçunu ișlediğinden 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, cezanın teșdiden 22.5 yıl hapis ile cezalandırılmasına, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Akın Çelik’in taksirle öldürme ve yaralama suçunu ișlediğinden 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, cezanın teșdiden 22.5 yıl hapis ile cezalandırılmasına, 6’da 1 oranında indirim yapılmasına, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

İsmail Adalı’nın taksirle öldürme ve yaralama suçunu işlediğinden 15 yıl hapis ile cezalandırılmasına, cezanın teşdiden 22,5 yıl hapis ile cezalandırılmasına, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Ertan Ersoy’un taksirle öldürme ve yaralama suçunu işlediğinden 15 yıl hapis ile cezalandırılmasına, cezanın teşdiden 22,5 yıl hapis ile cezalandırılmasına, altıda bir oranında indirim yapılmasına, tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Protesto gerçekleşti

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık’ın duruşma salonundan aktardığına göre avukatlar kararı protesto ederek salonu terk ediyor. Aileler yuh sesleri ve alkışlarla avukatlarına destek veriyor.

 

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler