Takip Et

Güncel

Soylu’dan 90’lı yıllara geri dönüş çağrısı; 32 il için gıda ambargosu ve denetim genelgesi!

90’lı yıllarda uygulanan yaşamsal malzemelerin takibi ve denetimi tekrardan yürürlüğe girdi

90’lı yıllarda uygulanan yaşamsal malzemelerin takibi ve denetimi tekrardan yürürlüğe girdi. İçişleri bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve emniyet müdürlüklerine genelge göndererek, ambargo yasağını geri getirdiğini ilan etti.

32 il için gıda ambargosu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanlığı ve emniyet müdürlüklerine genelge göndererek, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Amed, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Van, Trabzon, Giresun Gümüşhane gibi illerin de bulunduğu 32 il için gıda ambargo yasağını açıkladı.

Kaç kişilik malzeme götürüldüğü sorgulanacak

Genelgede, şu ifadelere yer verildi; “Kolluk kuvvetlerince toptan satış yapan yerler ile büyük marketler, bakkallardan alınan dikkat çekici un, şeker, konserve, helva, reçel gibi gıda yaşam malzemelerinin satışı takip edilecek ve istihbarata ağırlık verilecek. Yol kontrollerinde kamyonet, panelvan, minibüs gibi şüpheli araçlar detaylı aramalardan geçirilecek. Örgüt tarafından kullanılması muhtemel gıda ve yaşam malzemelerini aracında bulunduran şahısların yerleşim yeri ile yol güzergahı ve kaç kişilik malzeme götürdüğü hususları ayrıntılı sorgulanacak.” denildi

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler