Takip Et

Kadın

Şule’yi katleden erkeğin tutuklanması için kampanya

Bir plazanın 20. katında cinsel saldırıya maruz bırakıldıktan sonra intihar süsü verilerek katledilen Şule Çet için sosyal medyada kampanya başlatıldı

Ankara’da bulunan bir plazanın 20. katında cinsel saldırıya maruz bırakıldıktan sonra intihar süsü verilerek katledilen Şule Çet için sosyal medyada kampanya başlatıldı. #ŞuleÇetİçinAdalet etiketiyle duygularını dile getiren binlerce kullanıcı, otopsi raporuna rağmen Şule Çetin’in katil zanlısı Çağatay A.’nın iki kez gözaltına alınıp serbest bırakılmasına isyan etti.

Çağatay A., Şule Çet’in ölümünde bir numaralı şüpheli olarak iki kez gözaltına alındı ve her ikisinde de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Otopsi raporunun katliamı ortaya çıkarmasına rağmen Çağatay A. hakkında hâlâ bir işlem yapılmadı. Bu duruma tepki gösteren kadın dernekleri ve binlerce Twitter kullanıcısı #ŞuleÇetİçinAdalet etiketinde kampanya başlattı.

Mesajlar  #ŞuleÇetİçinAdalet etiketini TT listesinde bir numaraya taşıdı. Şule Çet’in ağabeyi olduğunu belirten Şenol Çet de, twitter üzerinden adalet çağrısı yaptı. Şenol Çet kardeşinin katil zanlısı olduğunu belirttiği Ç.A’yı da deşifre etti.

 

Günün Haberleri

Kadın konulu diğer haberler