Takip Et

Güncel

Tahliye edilen avukatlar hakkında yeniden yakalama kararı

ÇHD ve HHB üyesi 17’si tutuklu 20 avukatın yargılandığı duruşmada dün tahliye edilen avukatlar hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Şu ana kadar 3 avukat gözaltına alındı

Çağdaş Hukukçular Derneği ve Halkın Hukuk Bürosu üyesi 17’si tutuklu 20 avukatın yargılandığı duruşmada dün tahliye edilen avukatlar yeniden gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Halkın Hukuk Bürosu avukatlarının adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine savcı itiraz etti. Yapılan itiraz sonucu  17 avukattan 12’si hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararı istenenler arasında Selçuk Kozağaçlı da var.

İtirazın kabul edilmesiyle Av. Engin Gökoğlu, Av. Aytaç Ünsal, Av. Didem Baydar Ünsal ve ismi öğrenilmeyen bir çok avukat gözaltına alındı. Gözaltına alınan üç avukatın İstanbul Barosu önünden ters kelepçe takılarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Avukat Kemal Aytaç yakalama kararı ile ilgili “Sabah bırakan mahkeme akşam topluyor çok ilginç” dedi. ÇHD İstanbul Genel Başkanı Avukat Gökmen Yeşil de “Delil durumu bir kaç saat içinde değişmediğine göre aynı mahkeme nasıl böyle bir karar verir. Mahkemeye siyasi bir müdahale olmuştur” diye konuştu.

Hakkında gözaltı kararı verilen avukatların isimleri şöyle: Barkın Timtık, Özgür Yılmaz, Aytaç Ünsal, Ebru Timtik, Engin Gökoğlu, Naciye Demir, Selçuk Kozağaçlı, Süleyman Gökten, Şükriye Erden, Behiç Ak ve Ahmet Devrim.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler