Takip Et

Dünya

Turgut Kaya açlık grevinin 47. Gününde

Yunanistan’da tutsak bulunan ve Türkiye’ye iade kararı bulunan devrimci tutsak Turgut Kaya açlık grevinin 47.Gününde. Turgut Kaya’nın serbest bırakılması için yürütülen dayanışma kampanyası da yaygın bir şekilde devam etmektedir

Yunanistan’ta tutsak olan ve Türkiye’ye iade kararı buluan devrimci tutsak Turgut Kaya açlık grevinin 47.gününde. Turgut Kaya’nın serbeset bırakılması için başta Yunanistan olmak üzere Avrupa çapında geniş bir dayanışma kampanyası yürütülmektedir. Başta ATİK olmak üzere birçok Türkiye-Kuzey Kürdistan’lı devrimci-demokratik kurumun yanı sıra Avrupa’lı bir çok yerli devrimci ve ilerici güçlerinde etkin bir şekilde içinde yer aldığı dayanışma kampanyasında Turgut Kaya ve şahsında bütün politik tutsaklara özgürlük talebi haykırılmaktadır.

Atina’da duran insan eylemi!

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Partizan okurları tarafından 14 Haziran günü Sintagma yeraltı treni çıkışında duran insan eylemi gerçekleştirdi. Duran insan eylemi bir olayın sessizce protesto edilmesi amacıyla yapılan, pasif direnişsiz barışçıl bir etkinlik olarak tanımlansa da, aslında “Turgut Kaya’ya Özgürlük” sloganının en geniş kesimlere duyurulması için seçilmiş farklı bir eylem biçimi olarak ele alınmaktadır.

Sintagma yeraltı treni çıkışında Turgut Kaya’nın fotoğrafının olduğu “#FreeTurgutKaya” tişörtleri ile gerçekleşen “duran insan” eylemi saat 19.00’da başladı. Hazırlanan bildirilerinde dağıtıldığı eylemde Yunanca ve İngilizce “Turgut Kaya’ya Özgürlük” sloganları ile duran insan eylemi sonlandırıldı.

 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler