Takip Et

Güncel

Tutuklu 3. Havalimanı işçileriyle görüşme talebine bakanlık cevap vermedi

HDP-SMF ittifak Milletvekili Dilşat Canbaz Kaya 3. Havalimanı işçilerinin duruşması öncesi tutuklu inşaat işçileriyle ve sendika üyeleriyle hapishanede görüşmek için Adalet Bakanlığı’na yaptığı başvuruya dönüş yapılmadı

Dilşat Canbaz Kaya DİSK/DEV-YAPI-İŞ Genel Başkanı Özgür Karabulut, İnşaat İşçileri Sendikası üyesi Yunus Özgür, İnşaat İşçileri Sendikası Örgütlenme Uzmanı Anıl Deniz Gider ile görüşmek için Adalet Bakanlığına başvuruda bulundu ancak Adalet Bakanlığı keyfi bir tutum izleyerek geri dönüş sağlamadı.  Kaya bu durumu bir açıklama yayımlayarak basınla paylaştı.

Açıklama şöyle:

Değerli basın emekçileri,

Çalışma koşullarının iyileştirilmesi, sağlıklı barınma ve beslenme haklarının sağlanması, ödenmeyen ücretlerinin ödenmesi için direnme haklarını kullanan 3. Havalimanı işçileri AKP/Erdoğan iktidarı tarafından işkenceye uğramış yine AKP/Erdoğan iktidarının talimatıyla tutuklanmıştır. İşçilerin, emekçilerin en asgari taleplerini dahi faşist yöntemlerle bastıran, patronların en sadık dostu, işçi-emekçi düşmanı AKP/Erdoğan iktidarı hukuksuzluklarına devam ediyor.

5 Aralık 2018 tarihinde Gaziosmanpaşa Adliyesinde görülecek olan 3. Havalimanı işçilerinin duruşması öncesi tutuklu inşaat işçileriyle ve sendika üyeleriyle hapishanede görüşmek için Adalet Bakanlığına başvuruda bulunduk. 19 Kasım 2018 tarihinde ilgili dilekçelerimizi Bakanlığa resmi yazıyla iletmemize rağmen hala başvuru dilekçelerimize cevap verme gereği dahi duyulmamıştır. Dilekçeyi verdiğimiz tarihten beri her gün ısrarla Bakanlığı aramamıza karşın Bakanlığın keyfi tutumu devam etmiştir.

Adalet Bakanlığının bu keyfi tutumu, AKP/Erdoğan iktidarının işçi-emekçi düşmanı politikalarında ısrarcı olduğunu, patronlarla işbirliğini derinleştirdiğini bir kez daha göstermiştir.

Bizler işçilerin, emekçilerin meşru mücadelesinin yanında olduğumuzu belirtiyor, emekten yana tüm kesimlerin 3. Havalimanı işçileriyle dayanışmaya çağırıyoruz.

İşçiler köle değildir.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler