Takip Et

Güncel

“Vahşete karşı hak yürüyüşü” engellendi!

Diyarbakır’dan Cizre’ye yapmak istedikleri yürüyüşlerinin engellenmesine tepki gösteren EMK sözcüleri, bugün araçla Cizre’ye hareket edeceklerini açıkladı

Diyarbakır’dan Cizre’ye yapmak istedikleri yürüyüşlerinin engellenmesine tepki gösteren EMK sözcüleri, bugün araçla Cizre’ye hareket edeceklerini açıkladı.

Diyarbakır’dan Cizre’ye yapmak istedikleri  “Vahşete karşı hak yürüyüşü” engellenen Emekçilerin Özgürlük Kongresi (EMK) Sözcüleri Mahmut Alınak ve Arkadaş Canpolat, yazılı açıklama yaptı. Yürüyüşlerinin Diyarbakır’ın Çarıklı mahallesinde devlet tarafından engellendiği hatırlatılan açıklamada, “Polislerin tüm çabalarına rağmen yürüyüş alanını terk etmedik, ancak akşam olunca Diyarbakır’a döndük. Daha önce de benzer yürüyüşler yapılmış, ama devlet müdahale etmemişti. Ancak yürüyen Kürtler olunca, devletin ırkçı damarları kabarıyor, hışımla saldırıya geçiyor. Şunu tüm dünya bilsin ki, Tayyip Erdoğan devletinin bu yasaklama kararı irademizi kıramaz. Bugün karayolu ile İdil ve Cizre’ye hareket ediyoruz” denildi.

Alınak ve Canpolat’ın dün öğlen saatlerinde İstasyon Meydanı’ndan başlattıkları yürüyüş Çarıklı mahallesinde Diyarbakır Valiliği tarafından yasaklandığı gerekçesiyle polisler tarafından durdurulmuştu.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler