Takip Et

Güncel

Yöresel kıyafet giyinmek tutuklama gerekçesi oldu

Mardin’in Dargeçit ilçesinde gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı, yöresel kıyafetlerle fotoğrafları bulunduğu için tutuklandı.

Mardin’in Dargeçit ilçesinde gözaltına alınan 8 kişiden 6’sı, yöresel kıyafetlerle fotoğrafları bulunduğu için tutuklandı.

Mardin ve ilçelerinde 27 Kasım tarihinde yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 36 kişiden 13’ü emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. Aynı operasyon sırasında Dargeçit’te gözaltına alınan 8 kişinin de ifade işlemleri bugün sona erdi.  Bunlardan 2’si gözaltında bulunduğu jandarma karakolundaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Gerekçe yöresel kıyafet

Fikret Alan, Müslüm Ağarman, Ali Akyüz, Şükrü Çetin, Mehmet Emin Duman ve Sahip Baran ise ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sosyal medya paylaşımları gerekçesi gözaltına alındıkları öğrenilen 6 kişiye, yöresel kıyafetlerle çektikleri fotoğraflar gösterildiği ve “örgüte katılan yakınlarınız var mı” ve “örgüte üye olup olmadıkları” şeklinde sorular yöneltildiği aktarıldı. 6 kişi savcılık ifadelerinin ardından, “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla tutuklanma istemiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

6 kişi, sosyal medya paylaşımları ile yöresel kıyafetlerle çekilen fotoğrafları gerekçe gösterilerek tutuklandı.

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler